Náhradní termín výletu
Výlet na Bolfánek přeložený z 1.6 se uskuteční 22.6.
Vybíráme 30 kč na společnou fotografii.
V pondělí 31.5 proběhne náhradní termín za zrušené focení.
Exkurze 1.6
V případě příznivého počasí chystáme na úterý 1.6 výlet .
Projdeme se z Kolovče až na Bolfánek do Chudenic - cesta má cca 7 km. Na Bolfánek dojdeme v době oběda a děti, které budou chtít, si mohou koupit oběd/polévku/ pití. Oběd ve školní jídelně na tento den zruším.
Zpět ke škole přijedeme ve 14:30 hod.
S sebou : pohodlnou obuv, oblečení odpovídající počasí, batoh, pití svačinu , (oběd- kdo si nechce nic kupovat). 5 Kč na autobus.
Děti budou mít možnost vystoupat na rozhlednu - 25 Kč, koupit si pohled, turistickou známku, nebo dobrůtky....
Vojáci na zámku v Chudenicích
video pozvánka: https://www.youtube.com/watch?v=ZRt2oT2hPeY
Focení
V pátek 21.5 se fotíme - informace najdete v žákovské knížce.
Informace k nástupu 17.5
Vstup do budovy pro čtvrtou třídu je v 7:50 hodin. Děti se jdou převléci do šatny, odejdou do třídy a tam se budou samy testovat za dozoru pedagoga na svém místě. Testy jsou na pondělí stejné jako minule, takže zkumavka + kapátko. (video je pod příspěvkem z 3.5).
Děti které chodí do ŠD půjdou do školy skrze tělocvičnu kde se otestují za dozoru paní vychovatelky nebo paní asistentky.
Pokud někdo přijede autobusem déle než v 7:50 přijde do třídy sám a otestuje se hned po příchodu do třídy. Školní družina a obědy jsou v "normálním" režimu tzn. jako na začátku školního roku.
Testování 3.5 a 6.5
V pondělí 3.5 nás čeká opět testování a aby nám hlavy nezakrněly bude to zase jinak... Na těchto 14 dní jsme od ministerstva dostali jiný tip testu. Podívejte se na video https://www.youtube.com/watch?v=BmDnd140UH4&t=6s. A poprosím pokud by mohli rodiče, babičky nebo někdo dospělý přijít pomoci - určitě pomoc uvítáme.
Informace k nástupu 19.4
Čtvrtá třída se bude testovat v tělocvičně ( vchod z boku tělocvičny - je ze stejné strany jako hlavní vchod do školy) v 8:10 hodin, pokud nemusíte, nechoďte zbytečně dříve. Prosíme rodiče, aby nevjížděli do zákazu a neparkovali před hlavním vchodem.
Děti, které již covid-19 prodělaly v uplynulých 90 dnech, přijdou tím samým vchodem a po předání potvrzení, budou moci do třídy bez testu.
Děti, které se testovaly někde jinde (ve zdravotnickém zařízení) nesmí mít test starší 48 hodin, po předání listu s výsledky budou moci do třídy.
Děti, které budou navštěvovat ranní družinu budou testováni také v tělocvičně. Časy testů - vstup do tělocvičny a po té do ŠD je: 6:30 - 7:20
Pokud někdo v pondělí, nebo ve čtvrtek bude muset do školy přijít až déle, musíte to nahlásit dopředu. Budou otestováni individuálně.
Výsledky testů:
Pondělí: Negativní žáci po testování odcházejí do třídy, pouzitivní žáci odcházejí domů nebo do izolační místnosti.
Čtvrtek: Pokud bude ve čtvrtek některý ze žáků pozitivní - celá třída spadá do karantény a odchází domů, nebo do izolační místnosti.
Samostatný odchod ze školy: Pokud si budete přát, aby vaše dítě v případě pozitivního testu opustilo školu samo, musí dítě přinést list na odchod s vaším vlastnoručním podpisem. Vzor si můžete stáhnout tady:
Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, piště..
Pro děti IZS a spol., funguje ve škole třída IZS i v týdnu distanční výuky. Pokud někdo do skupiny spadá a chtěl by využívat tuto možnost dejde mi vědět.
Informace k nástupu a testování :Na webových stránkách naší školyhttps://www.zskolovec.cz/najdete úplné informace k celé výuce v rotacích. Pokud budete chtít přelouskat i manuál k nástupu dětí do škol, najdete ho na stránkách MŠMT https://www.msmt.cz/. Jak to přesně bude probíhat u nás ve třídě - kdy, kdo, kam.. napíši během příštího týdne.
Školní družina: V týdnu naší prezenční výuky bude normálně fungovat ranní i odpolední družina pro děti. Prosím rodiče, aby mi nahlásili děti, které budou chodit do ranní družiny.
Testování žáků:
Video jak budete postupovat při testování najdete zde:https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=Ls0nrA-Oe20&feature=emb_logo Určitě si ho všichni pusťte, aby jste věděli co vás čeká a jak na to.. Opravdu to nic není :)


Příspěvek do klubu rodičů
Dle stanov Klubu rodičů při ZŠ Koloveč je třeba vybrat členský příspěvek ve výši 200 Kč do 15.4.2020 za každé dítě, kdy platbu upřednostňujeme převodem na účet číslo 1037996002/5500. Pro snadnou identifikaci platby uveďte do poznámky jméno, příjmení dítěte a třídu, do které dítě chodí. Z vybraných peněz za 1. pol. a z části vybraných peněz za 2. pol. se zaplatí školní potřeby (školní sešity, papíry na kopírování, potřeby na výtvarnou výchovu). Peníze, které se v tomto školním roce nevyužijí, se převedou do dalšího školního roku.
SOUTĚŽ O CENY PRO ŽÁKY ZŠ KOLOVEČ
Vyfoťte nebo nakreslete obrázek na téma ZIMA a pošlete do soukromé zprávy facebookové stránky "Klub rodičů při ZŠ Koloveč", kam připište jméno, příjmení, třídu žáka a tel. kontakt a to do 7.3.2021. Zaslané fotografie se anonymně dne 8.3.2021 vloží na fb stránku Klubu rodičů při ZŠ Koloveč. Autoři obrázků a fotek, kteří budou mít do 20:00 hod. dne 14.3.2021 nejvíce lajků, vyhrají cenu dle svého přání až do výše 300 Kč (viz tabulka) v námi zvoleném internetovém obchodě.
Pro prvním stupeň jsou odměny vypsané takto:
Obrázek 1. místo 300,- 2. místo 200,- 3. místo 100,-
Fotka 1. místo 300,- 2. místo 200,- 3. místo 100,-
Finance jsou čerpány z finančních darů obci.
Nákup sešitů na příští školní rok
Klub rodičů nabízí, že za peníze, které jste zaplatili by se na příští rok nakoupili dětem sešity stejně jako tomu bylo minulý rok. Souhlasíte s tím? Napiště mi prosím zprávu /email se souhlasem či nesouhlasem. Moc děkuji za spolupráci. :)
Pololetní vysvědčení
Vážení rodiče,
pololetní výpisy vysvědčení se budou vydávat ve čtvrtek, 28. ledna 2021, ve vestibulu ZŠ u hlavního
vchodu, pro třídy 3. - 9. takto:
od 10.00 do 12.00 hodin
od 14.00 do 15.30 hodin
Výpis bude předán žákovi, nebo jeho zákonnému zástupci, nebo jeho sourozenci. Pokud pověříte
jinou osobu vyzvednutím výpisu, musí přinést plnou moc zákonného zástupce, ve které je nezbytně
nutný vlastnoruční podpis. Jinak nebude výpis vydán.
Pokud si vysvědčení nebudete chtít vyzvednout ve čtvrtek, můžete si ho vzít poté v pondělí 1.2 při dalším předávání sešitů a pracovních listů. Vydání výpisu vysvědčení bude za stejných podmínek, takže buď osobně žákovi, rodičům, nebo sourozenci. (jinak opět platí plná moc).
Více na webu školy https://www.zskolovec.cz/
Organizace od 4.1. 2021
Tak už je to bohužel zase tady :( Od 4.1 se budeme opět setkávat v online prostředí a doufám, že to nebude na moc dlouho.. Opět najdete všechny úkoly na den ve složce DomŠkoláci. Případné dotazy píšte na mejl, whatsapp, messenger - jak jste komunukovali minulou uzávěrku.
Na webu školy jsou pokyny k obědům a organizaci všech tříd - jen my pojedeme stále přes web - ne přes bakaláře - přijde mi to přehlednější. :)
Všem přeji do nového roku hlavně zdraví a rodičům pevné nervy.
Testíky:
vlastivěda 3.12 - testík podle mapy
angličtina (2 skupina) 8.12 - opakování lekce - předložky, místnosti, nábytek
geometrie 9.12 - podle pracovního sešitu stran 31 - 35 (opakování ze třetí třídy
Čertí škola
V pátek 4. 12 se naše třída změní na čertí třídu. Budeme po čertovsku vypadat, ale také se budeme po čertovsku učit... :) Kdo chce, přijde v obleku.(čert, anděl)
Návrat dětí do škol po distanční výuce
Od pondělí 30.11 se budeme opět vídat ve škole.
Rozvrh hodin: bude stejný, ale na oběd bude naše třída chodit až mezi 12:00 - 12:15, do 12 ti hodin budeme ve třídě, (ti co chodí na oběd domů budou moci odcházet hned po vyučování. - aby stíhali odpolední vyučování). Během vyučování se musí hodně větrat, takže si prosím nenechávejte mikinu v šatně, kdyby vám bylo chladněji..
Roušky: Ve škole i mimo školu jsou povinné roušky, žáci si ji smějí sundat pouze na jídlo. Proto by každé dítě mělo mít s sebou minimálně dvě roušky, aby si je mohlo vystřídat. Doporučuji mazat obličej krémem a rty balzámem - dýchání v roušce hodně vysušuje.
Šatna: Vchod do budovy hlavním vchodem v 7:55, Šatna pro žáky čtvrtého ročníku je místo šatny ZUŠ. Tato šatna je vpravo od hlavního vchodu. :) Bačkory budete mít v šatně v krabici.
Družina: Ranní družina bude probíhat od 7:15, Děti, které do školy přijedou dříve budou čekat v šatně pod dozorem., v 7:15 si je vyzvedne paní učitelka. Odpolední družina bude probíhat.
Poučení na podzimní prázdniny

Fotky
Přišli fotky z focení - pokud si je chcete vyzvednou, můžete ještě tenhle týden od 8 do 10 hodin k bočnímu vchodu do naší třídy. 280,-
20.10.2020
Uzavření základních škol
Z důvodu uzavření základních škol, přecházíme od zítřka na distanční výuku. Na horní liště nám vznikla nová záložka DomŠkoláci (školáci z domova), kde se budou každý den objevovat nové úkoly. Děti si dnes zapsaly domácí úkoly do konce tohoto týdne - i tyto úkoly budu na stránky přidávat postupně a poprosím vás, aby jste je postupně i vypracovávali. (Pokud je uděláte najednou, třetí den už dítě nebude vědět ,jak se to dělá - procvičujeme postupně).
Vypracované úkoly prosím ,aby jste mi odevzdali (online) buď hned den vypracování a nebo do neděle večer. ( Stačí vyfotit a poslat na messenger nebo na WhatsApp, popřípadě do emailu - děti dostaly kontakt).
Pokud úkol nemůžete z nějakého důvodu odevzdat online napište mi, domluvíme se jinak.
13.10.2020
Test z Čj
V pátek nás čeká opakovací test z češtiny (Abeceda, slova vícevýznamová, synonyma, opozita, slova citově zabarvená, nadřazená, pozřazená (učebnice str. 8-18)
5.10.2020
Klub rodičů
Vybíráme příspěvek do klubu rodičů: 200,-, Platba je možná na účet a nebo v hotovosti. Prosím uhradit do 31.10.2020
5.10.2020
Prodej kytiček proti rakovině
Zítra 30,9 se budou prodávat ve škole kytičky na boj proti rakovině. Cena kytičky je min. 20,- Kdo bude chtít může si kytičku koupit a podpořit tím sbírku. Letošní výtěžek půjde na prevenci nádorů ledvin a močového měchýře.
https://www.denprotirakovine.cz/
29.10.2020
Konzultačí hodiny:
V případě potřeby konzultace jsem vám k dispozici každou středu od 1 do půl 3 (po předchozí domluvě emailem)
Focení
Dne 25.9 (v pátek) proběhne focení dětí. Na focení si děti přinesou vhodné oblečení. Kdo fotografii určitě chtít nebude, se fotit nemusí.
Bakaláři
Prosím rodiče,aby si zkontrolovali, že se mohou připojit do bakalářů. Pokud by vám chybělo heslo - pošlu lísteček po dítěti.
Výlet za sběr bateríí
V úterý pojede naše třída na výlet na Šumavu. V příloze jsou instukce k náplni výletu. Děti co byli ve škole dostali lísteček domů, pro marody přidávám sem a potřebovala bych vědět zdali souhlasíte, aby se i vaše (momentálně nemocné) dítě výletu zůčastnilo. Napište mi prosím email. Děkuji.. :)
Mazací tabulka
Prosím o pořízení mazací tabulky pro děti.Stačí velikost A5. Budeme ji hodně využívat, tak by nám chyběla. Nechvátáme na ni, stačí až někde potkáte papírnictví :) Moc děkuji za spolupráci.
4.9.2020
Pracovní sešit z angličtiny
Prosíme děti, aby si do školy přinesly na angličtinu i pracovní sešit z minulého roku (modrý chit chat). Budeme dodělávat to, co se do března nestihlo. Děti, které pracovní sešit již nemají, dostanou nafocené stránky.
3.9.2020
Pracovní sešity:
Na pracovní sešity vybíráme 544 korun do pátka 4.9. 2020
1.9.2020
Začátek školního roku :
1.9.2020 si třídní učitel vyzvedne svoji třídu před přístavbou, Rodiče na děti počkají před školou - vstup do školy není povolen z důvodu opatření proti Covid 19.
31.9.2020
